You are here
Home > Seks > Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Co trzeci dorosły mężczyzna ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, co stanowi najczęstszą dysfunkcję seksulną. To prawdziwa zmora mężczyzn. Stanowi przyczynę licznych niepowodzeń oraz znacząco ogranicza seks.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Przypadłość tego typu jest na tyle uciążliwa, że jej leczenie podejmuje większość świadomych mężczyzn. Im szybciej rozpoczniemy kurację, tym lepiej. Eliminacja ograniczeń i trudności o charakterze seksualnym jest jak najbardziej możliwa do wyeliminowania.

Farmakoterapia

Najpopularniejszą, a zarazem najskuteczniejszą formą leczenia przedwczesnego wytrysku jest farmakoterapia. Wyróżniamy dwie formuły farmakoterapii: preparaty znieczulające miejscowo oraz środki doustne.

Celem farmakoterapii znieczulającej miejscowo jest eliminacja nadwrażliwości piersia, co ma na celu opóźnić wytrysk. Największymi zaletami takiego rozwiązania jest przede wszystkim: szybkość działania, praktyczny brak skutków ubocznych. Z kolei do wad należy zaliczyć: częsty brak skuteczności, konieczność usunięcia nałożonej substancji po kilkunastu minutach (w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych skutków ubocznych w postaci zwiotczenia/niedoczulicy).

W przypadku środków doustnych, terapia zawsze powinna być prowadzona w asyście lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Modyfikacja dawek i leczenie na własną rękę może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Leczenie doustne opiera się na stosowaniu preparatów zarejstrowanych jako antydepresyjne.

Psychoterapia

Przedwczesny wytrysk bardzo często ma podłoże o charakterze psychologicznym, dlatego też bardzo często rozwiązaniem może okazać się psychoterapia. Niestety jest to formuła, która może być realizowana tylko i wyłącznie jako „dodatek” do leczenia farmakologicznego.

Mimo, że jest to problem intymny to leczenie podejmuje bardzo duże grono mężczyzn. Warto wspomnieć, że ilość osób borykających się z taką przypadłością stale wzrasta, co powoduje, że ten defekt określany jest bardzo często jako seksualna choroba XXI wieku.

Dodaj komentarz

Top