You are here
Home > Seks > Przedwczesny wytrysk: porady

Przedwczesny wytrysk: porady

Męski temat tabu – przedwczesny wytrysk. Ten defekt organizmu, omijany jest szerokim łukiem w jakichkolwiek męskich dyskusjach. Nie ma w tym nic dziwnego, to wstydliwy problem, który nie jednego mężczyznę wprawił w poważne kompleksy.

Przedwczesny wytrysk – z medycznego punktu widzenia

Przedwczesna ejakulacja to nic innego, jak wytrysk, który ma miejsce w ciągu minuty od wprowadzenia członka do pochwy. W wielu przypadkach, ejakulacja następuje jeszcze przed wprowadzeniem.

Medycyna klasyfikuje przedwczesny wytrysk następująco: nabyty oraz pierwotny. Ten pierwszy dotyczy mężczyzn u których przedwczesny wytrysk następuje po pewnym czasie (nie podczas pierwszego zbliżenia). Drugi zaś dotyczy mężczyzn u których przedwczesny wytrysk występuje bezustannie, przy każdym ze zbliżeń.

Klasyfikacja wynika z różnych przyczyn występowania problemu. Pierwotny PW zazwyczaj związany jest bezpośrednio z patologią receptorów i transporterów serotoninowych, a nabyty PW to wynik czynników psychologicznych, społecznych oraz uszkodzeń mechanicznych i przeżytych chorób.

Przedwczesny wytrysk – porady

Prawidłowe leczenie przedwczesnej ejakulacji zawsze powinno odbywać się przy konsultacji z lekarzem (urologiem). Wszelkie silne leki dostępne są tylko i wyłącznie za okazaniem recepty.

Leczenie PW podzielić można na dwa rodzaje: farmaceutyczne, psychologiczne. Bardzo często obydwa typy leczenia realizowane są jednocześnie.

Porady:

  • aby stosunek trwał dłużej, w momencie silniejszych doznań poproś partnerkę o zaprzestanie ruchu, aż do momentu uspokojenia się
  • nie myśl o przyjemności, skoncentruj swoją uwagę na czymś innym, nie dotyczącym zbliżenia
  • zrelaksuj się przed seksem, dobre samopoczucie pozwoli wydłużyć stosunek
  • uprawiaj seks częściej, udowodniona, że im większa ilość zbliżeń, tym wrażenia są słabsze
  • skorzystaj z prezerwatywy – wrażliwość na dotyk będzie znacznie mniejsza, co może pozwolić wydłużyć Ci stosunek
  • prowadź zdrowy tryb życia – aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie sprawi, że organizm będzie w optymalnej kondycji, co może mieć przełożenie na długość stosunku

Dodaj komentarz

Top