You are here
Home > Uroda > Domowe sposoby na białe zęby

Domowe sposoby na białe zęby

Zaniedbania z przeszłości bardzo często mają ogromny wpływ na naszą urodę. I o ile odbudowa sylwetki, zniszczonych włosów czy skóry nie jest trudna, o tyle eliminacja zażółceń i przebarwień zębów nie należy do najłatwiejszych.

Profesjonalne zabiegi wybielające zęby zwykle są bardzo drogie. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, co sprawia, że uciekamy się do tańszych alternatyw. A tych jest całkiem sporo. Dzisiaj pragniemy przedstawić TOP 3 – domowych, tanich zabiegów na białe zęby. Kolejność przypadkowa.

Soda oczyszczona – nie do końca bezpieczne wybielanie zębów?
Soda oczyszczona to substancja działająca niezwykle silnie. Jej właściwości oczyszczające i wybielające wykorzystywane są od wielu pokoleń. Niestety, związek ten może wykazywać dodatkowe działania destrukcyjne i uszkadzać szkliwo zębów. Z tego też względu, zaleca się realizację zabiegu szczotkowania sodą oczyszczoną niezbyt często, maksymalnie do kilku razy w miesiącu.

Sok z cytryny – czy kwas cytrynowy szkodzi?
Kwasy owocowe powszechnie uważa się szkodliwe dla naszych zębów. Jednakże, kwas cytrynowy wykazuje niezbyt silne działanie destrukcyjne na szkliwo, dlatego też może być z powodzeniem wykorzystywany do wybielania zębów.

Sok z cytryny działa, oczyszczająco i rozświetlająco. Za jego sprawą możemy nie tylko wybielić zęby, ale także usunąć wszelakie przebarwienia. Zęby można zarówno szczotkować sokiem, jak i stosować tzw. płukanki lub po prostu przegryzać miąższ z cytryny. Każde z działań jest naprawdę skuteczne.

Herbata z czystka – bezpiecznie, szybko i efektywnie?
Rozwiązaniem, które bezwzględnie gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania jest herbata z czystka. Picie naparu z tej rośliny niesie za sobą mnóstwo korzyści, a jedną z nich jest poprawa koloru zębów.

Udowodniono, że codzienne spożywanie herbaty z czystka przez miesiąc może poprawić kolor zębów o nawet kilka tonacji.

Dodaj komentarz

Top