You are here
Home > Uroda > Idealnie białe zęby

Idealnie białe zęby

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdej osoby. Idealnie białe zęby są jednak bardzo trudne w osiągnięciu i utrzymaniu. Aby je osiągnąć trzeba przeprowadzić serię zabiegów, których koszt jest na tyle duży, że tylko najbogatsi mogą sobie na nie pozwolić.
W dzisiejszej publikacji pragniemy pominąć specjalistyczne zabiegi wybielające i przedstawić domowe/tanie sposoby wybielające. Oczywiście nie należy spodziewać się bieli rodem z reklam past do zębów. Nie mniej jednak efekty mogą być naprawdę bardzo dobre. Zapraszamy do szczegółowej lektury.

Domowe sposoby na białe zęby

Spośród domowych sposobów na wybielanie zębów pierwszym wyborem zazwyczaj jest soda oczyszczona. Metoda znana niemal wszystkim, gwarantuje efekt wybielenia o nawet kilka tonów. Odświeżanie barwy zębów w przypadku tego sposobu powinno być realizowana niezbyt często, gdyż soda wykazuje silne właściwości.

Równie popularnym sposobem jest wykorzystanie soku z cytryny. W tym przypadku pielęgnacja może być realizowana każdego dnia. Istnieje kilka metod związanych z tym produktem, a mianowicie: płukanki z wody i soku z cytryny, dodawanie soku do pasty wybielającej lub po prostu przegryzanie cytryny i wolne przeżuwanie.

Utrzymanie czystości zębów (zabieg nie stricte wybielający) odbywać się może poprzez zajadanie się truskawkami. Brzmi banalnie? Nasiona znajdujące się na truskawkach docierają do trudno dostępnych miejsc i usuwają zanieczyszczenia. Wystarczy kilka truskawek dziennie, by utrzymać czystość zębów na najwyższym poziomie.

Pasty, żele, paski wybielające

Do tanich, dostępnych dla każdego sposobów na wybielanie zębów należy zaliczyć także produkty, które dostępne są w każdej aptece, a mianowicie: pasty wybielające, specjalistyczne żele oraz paski.

Co można powiedzieć na temat skuteczności takich produktów? Przede wszystkim, że jest zróżnicowana. Przed wyborem konkretnego specyfiku sugerujemy zapoznać się z recenzjami, których w Internecie jest naprawdę dużo.

Należy pamiętać, że to co widzimy w reklamach telewizyjnych nie zawsze jest prawdą. Trudno się spodziewać, by żółtawe zęby nagle stały się śnieżnobiałe. Produkty tego typu – owszem, są skuteczne. Jednakże, efekty nie przekroczą bariery kilku tonów.

Dodaj komentarz

Top