You are here
Home > Uroda > Jak schudnąć w dwa miesiące?

Jak schudnąć w dwa miesiące?

Ofiar siedzącego trybu życia i nieodpowiedniego odżywiania jest coraz więcej. Ilość osób z nadwagą cały czas zwiększa się. Skala problemu jest na tyle duża, że nawet rząd podejmuje próby zaniechania i wprowadza obostrzenia dotyczące sklepików szkolnych, fast-foodów i wszystkiego tego, co przyczynia się do występowania problemu otyłości. Czy to słuszna droga? W naszym odczuciu – osoba łakoma zawsze znajdzie drogę do lodówki. Istotna jest zmiana sposoby myślenia i świadomość konsekwencji wynikających z otyłości.

O ile przybieranie na wadze przychodzi bardzo szybko, o tyle pozbywanie się zbędnych kilogramów jest zdecydowanie bardziej czasochłonne. Należy mieć świadomość, że efekty nie przychodzą natychmiastowo i aby zauważyć zmianę potrzeba wiele pracy i wysiłku.

Jak schudnąć w dwa miesiące?

Zastanawiasz się jak szybko schudnąć i pozbyć się fałdek na brzuchu, zmniejszyć objętość ud i poprawić jędrność pupy. No cóż – nie będzie to łatwe i przyjemne. Z całą pewnością jest jednak możliwe. Przez „szybkie odchudzanie” rozumiemy okres minimum kilku tygodni. W tym przypadku pod lupę bierzemy dwumiesięczny cykl odchudzania.

Ile można schudnąć przez 8 tygodni?

Odpowiedź na te pytanie jest o tyle skomplikowana, że każdy organizm reaguje inaczej na zmianę nawyków żywieniowych, czy aktywność fizyczną. Spalanie tkanki tłuszczowej realizowane jest w różnym tempie, dlatego też precyzyjna odpowiedź jest praktycznie niemożliwa.

Orientacyjnie i poglądowo można mówić o kilku kilogramach (2-8kg). Mówimy tu oczywiście o faktycznym zrzuceniu wagi, a nie chwilowym odwodnieniu.

Dieta i trening – kluczowe elementy

Zarówno aktywność fizyczna, jak i zbilansowany jadłospis stanowią kluczowe elementy odchudzania. Aby efekty przychodziły możliwie szybko należy przykładać uwagę zarówno do diety, jak i treningu.

Oczywiście istnieje możliwość odchudzania bez diety, tak jak i bez treningu. Niestety efekty będą przychodzić na tyle wolno, że po prostu w skutek niezadowolenia z postępów zrezygnujemy z całego procesu.

Dodaj komentarz

Top