You are here
Home > Uroda > Płaski brzuch – ćwiczenia w domu

Płaski brzuch – ćwiczenia w domu

W dobie wszechobecnej nadwagi posiadanie płaskiego brzucha jest swojego rodzaju luksusem. Nic więc dziwnego, że walkę o zgrabną, piękną sylwetkę toczy niemal co czwarty Polak. Jak to zrobić nie wychodząc z domu? Jak wyszczuplić brzuch w domu?

Odchudzanie w domu jest jak najbardziej możliwe. Wszak, nie ma konieczności korzystania z klubów fitness, siłowni, basenu i innych tego typu miejsc. Także w domu można przeprowadzić naprawdę efektywny trening odchudzający.

Oczywistym jest, że przeprowadzenie gruntownej zmiany w nawykach żywieniowych jest konieczne. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, wszak to właśnie nieprawidłowe nawyki żywieniowe stanowią jeden z najważniejszych czynników kształtujących nadwagę. Dietę warto uzupełnić suplementami wspomagającymi trawienie i procesy spalania tkanki tłuszczowej. Efektywnym, skutecznym sposobem na walkę o lepsze „ja” jest chociażby błonnik.

Ćwiczenie odchudzające w domu

Zastanawiasz się jak ćwiczyć w domu? Jaką formę ruchu wybrać? Która jest najskuteczniejsza? Otóż, efektywność ćwiczeń wcale nie jest kształtowana przez konkretną formę, a następujące czynniki: objętość, intensywność oraz częstotliwość.

  • Objętość treningowa powinna być równa minimum 30-45 minutom. W końcu, do procesu spalania tkanki tłuszczowej dochodzi dopiero po kilkunastu minutach aktywności fizycznej.
  • Intensywność treningowa powinna zawierać się w przedziale 65-85% tętna maksymalnego. Za mała intensywność skutkuje brakiem dostatecznych efektów, a zbyt duża – przetrenowaniem.
  • Częstotliwość treningowa to minimum 3 treningi w czasie tygodnia, choć sugeruje się nawet do 5-6 treningowych.

Niezwykle ważnym jest to, aby ćwiczenie miało charakter ogólnorozwojowy. Wszak, koncentrowanie się na samym brzuchu jest błędem – gdyż tkanka tłuszczowa tak czy siak spala się proporcjonalnie z całego ciała. Dodatkowo, takie ćwiczenia jak popularne „brzuszki”, czy „nożyce” kształtują i rozwijają mięśnie, a ich wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej jest naprawdę niewielki.

Dodaj komentarz

Top