You are here
Home > Uroda > Postanowienia noworoczne: CHCĘ SCHUDNĄĆ!

Postanowienia noworoczne: CHCĘ SCHUDNĄĆ!

Aż 45% ankietowanych deklaruje chęć redukcji wagi w Nowym Roku. To zdecydowanie najczęściej pojawiające się postanowienie noworoczne.

Odchudzanie to proces trudny, wymagający i czasochłonny. Dlatego też, zwykle mało kto potrafi doprowadzić swoją sylwetkę do stanu o jakim marzy. Często się poddajemy, co jest efektem braku dalszej motywacji.

Jak to? Przecież jestem zmotywowany/a!
Motywacja na początku roku bardzo często mylona jest z ekscytacją. Nowy rok, nowe wyzwania i silna ekscytacja założeniami wystarcza zwykle na kilkanaście dni. Później bywa różnie. Jednak jak podkreślają eksperci – dla wielu odchudzanie kończy się wraz z początkiem lutego.

Dzieje się tak, gdyż nie pielęgnujemy naszej motywacji. Nie dbamy o nią i uważamy, że wszystko jest w dobrym porządku. Z czasem jednak coraz bardziej nam się „nie chce”, szukamy wymówek i zawsze mamy wytłumaczenie.

Musisz wiedzieć, że nawet najlepiej skonstruowana dieta, najlepszy plan treningowy i najlepsza suplementacja nie dadzą Ci nic, dopóty nie zadbasz o to, by motywacja zawsze stała na najwyższym poziomie. Jak to zrobić?

Jak dbać o motywację? 5 kroków.

  1. CEL – jak wygląda Twój cel? Co chcesz osiągnąć? Ile schudnąć? W jakim czasie? Odpowiedz na wszystkie te pytania i zapisz na kartce. Przywieś ją w bardzo dobrze widocznym, często odwiedzanym miejscu (np. na tablicy korkowej nad biurkiem, na lodówce itp.)
  2. PLAN – musi być precyzyjny i uwzględniać każdy element odchudzania. Ramy czasowe powinny być sztywne.
  3. REGULARNOŚĆ – regularna praca buduje nawyki, a to kluczowe dla realizacji wymagających procesóa..
  4. NAGRODY – funduj je sobie za dobrze wykonaną pracę.
  5. POSTĘPY – monitoruj je przynajmniej raz na miesiąc.

Pamiętaj – sukces nie czeka za rogiem, jest nieco dalej. Nie mniej jednak, z każdym kolejnym dniem jesteś coraz bliżej. Nigdy się nie poddawaj!

Dodaj komentarz

Top