You are here
Home > Uroda > Rozstępy od ćwiczeń

Rozstępy od ćwiczeń

Ćwiczysz na siłowni, jesteś zadowolony z przyrostów, ale martwi Cię fakt, iż na Twojej skórze pojawiły się czerwone lub bladoróżowe „pęknięcia”. To prawdopodobnie rozstępy, które z same z siebie niestety nie znikają. Jak temu zaradzić? Jak zapobiec ich występowaniu?

Rozstępy – przyczyny

Niewątpliwie przyczyną rozstępów jest zbyt duży wzrost masy ciała w krótkim czasie. Powoduje to napięcia skóry, która ma ograniczone możliwości rozciągania. Wówczas to, pękają włókna kolagenu powodując nieestetyczny defekt.

Za inną przyczynę (szczególnie u kobiet w ciąży) uznaje się nadmiar kortyzolu w organizmie, który bezpośrednio wpływa na fibroblasty, które ograniczają kolagen.

Rozstępy – zapobieganie

Zdecydowanie łatwiej jest zapobiec, aniżeli usunąć rozstępy. Dlatego też, jeśli spodziewasz się nagłych wzrostów masy ciała (ciąża, budowanie masy mięśniowej, nadwaga) to warto odpowiednio zabezpieczyć skórę.

Wzmocnienie powinno być realizowane od zewnątrz, jak i wewnątrz. Odpowiednia suplementacja pozwoli poprawić kondycję skóry, z kolei specjalistyczne maści wzbogacą i wzmocnią włókna kolagenowe, co pozwoli ograniczyć możliwość występowania rozstępów.

Rozstępy – usuwanie

Nierzadko zdarza się tak, że nawet najlepiej odżywiana skóra nie wytrzyma napięcia. Wówczas to, można podjąć trudy usuwania rozstępów domowymi sposobami. Nie są one jednak zbyt skuteczne i zazwyczaj kończą się tylko delikatnym ograniczeniem widoczności. Podobnie jest w przypadku maści i kremów dostępnych w każdej aptece. Skuteczność takich środków pozostawia wiele do życzenia.

Gwarancję skuteczności usuwania rozstępów otrzymujemy w momencie skorzystania z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Do najpopularniejszych, wykorzystywanych przy usuwaniu rozstępów i blizn po-rozstępowych zalicza się:

  • mezoterapię
  • mikrodermabrazję
  • system TMT
  • peeling chemiczny
  • cryolift

Niestety, decydując się na zabieg tego typu, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Seria zabiegów, gwarantująca świetny efekt to zazwyczaj koszt w okolicach 1500złotych.

Dodaj komentarz

Top