You are here
Home > Uroda > Suplementy diety na odchudzanie – zielona herbata

Suplementy diety na odchudzanie – zielona herbata

Rola suplementacji w procesach odchudzania organizmu jest coraz większa. W obecnych czasach sami dietetycy zalecają wspierać jadłospis różnego rodzaju specyfikami. Wszakże, dzięki niektórym z nich tempo redukcji zbędnych kilogramów może być nawet dwukrotnie szybsze.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych specyfików jest zielona herbata. To suplement diety ogólnodostępny, niezbyt drogi i cieszący się naprawdę świetną opinią.

Zielona herbata i jej właściwości

Suplementy diety (zarówno w formie tabletek jak i suszu ziołowego) bazujące na właściwościach zielonej herbaty są bardzo chętnie wybierane. Wszystko za sprawą tego, że wspierają nie tylko pracę układu trawiennego. Doskonale wpływają także na odporność i układ krążenia organizmu.

Zielona herbata wykorzystywana jest także jako zamiennik dla kawy (wykazuje działanie pobudzające). Warto przy tym także zauważyć, że napar z zielonej herbaty trafia w gust kubków smakowych wielu osób. Aromatyczna, świeża zielona herbata uchodzi za niemały rarytas.

Jeśli zaś chodzi o właściwości odchudzające, to zielona herbata nie tylko usprawnia procesy przemiany materii (przyśpiesza je), ale także wykazuje działanie detoksykacyjne oraz ograniczające łaknienie.

Zielona herbata – opinie

Jak już wspomnieliśmy, zielona herbata cieszy się naprawdę dobrymi opiniami i recenzjami. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim efektywność suplementu, brak skutków ubocznych oraz wygodę stosowania (smak naparu).

Konsumenci zadowoloni są także z ceny preparatu. Kilka-kilkanaście złotych to cena za jednomiesięczny zapas produktu. Biorąc pod uwagę skuteczność tego środka, ciężko znaleźć w tym przedziale cenowym równie efektywny preparat.

Z zielonej herbaty korzystają zarówno osoby młode, jak i starsze. Preparat może służyć jako suplement wspomagający dietę i działający profilaktycznie oraz środek na odchudzanie. Warto jednak pamiętać, że jak w przypadku każdego preparatu – należy stosować go zgodnie z zaleceniami, gdyż w przeciwnym wypadku mogą wystąpić skutki uboczne w formie – biegunki lub bólu żołądka (szczególnie dotyczy zielonej herbaty w kapsułkach, napar nie powoduje komplikacji).

Dodaj komentarz

Top